برچسب: , , ,
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بازی سفیر عشق یک بازی در سبک اکشن-شمشیر بازی-سوم شخص است

 

زمان ساخت

ایده بازی سفیر عشق مربوط می شود به 6 سال قبل که تیم سازنده شرکت رسانا شکوه کویر به این فکر افتادند که می توانند یک بازی هک اند اسلشِ قصه گو با محوریت تاریخ اسلام تولید کنند. به دلیل اینکه سفیر یک بازی روایت محور است حدود 2 سال تحقیقات تخصصی با همراهی اساتید حوزه و دانشگاه انجام و بر اساس تاریخ نگاری های صحیح و استاندارد انجام شد.

پیش تولید

حدود یک سال، پیش تولید سنگین این بازی به طول انجامید.

به دلیل حجم بالای کار و لوکیشن های سنگین و مختلف و فضا سازی های دقیق
گروه هنری این بازی،متشکل از 10 نفر، اعم از مدلساز محیط ،مدلساز شخصیت و طراح مفهومی می باشد که به طور فشرده بر روی پروژه سفیر کار می کنند. در بخش هنری بازی سعی شده کاملا مطابق با استاندارد های جهانی و المان هایی که در بازی های مطرح دنیا استفاده می شود کار تولید شود.

محیط بازی

بر مبنای روایت بازی می توان از شهر خارج شد اما محیط بازی شهر کوفه است و خروج از آن با کنترل بازی انجام میشود.

{module 415}

تصاویری از محیطهای مختلف درون بازی

 

بازی سفیر عشق یکی از بزرگترین بازیهای ایرانی هست که تا به حال ساخته شده است. چیزی که در بازی خودنمایی میکند داستان بازی هست که در کوفه بر حضرت مسلم بن عقیل(ع) گذشت. دومین چیزی که خودنمایی میکند گرافیک بازی هست که با تلاش ستودنی تیم سازنده اتفاق افتاده و  از رنگ و لعاب و زیبایی خاصی برخوردار است که آن را خاص و متمایز میکند.

انیمیشن های بازی در مبارزات دیدنی شده است. (شبکه خبر)

سومین ویژگی بازی که بدون شک ستودنی است، گیم پلی بازی هست؛ سوارکاری، تیراندازی با کمان و مبارزه با شمشیر، مخفی کاری، انیمیشن های بازی و ... همه و همه دست به دست هم داده تا یک بازی با استاندارد جهانی ساخته بشود.

سوارکاری از ویژگیهای بازی هست.

 

مهران کیست؟

مهران شخصیت اصلی بازی - در تصویر  وسط- است. (شبکه خبر)

شخصیت مهران را عماد رحمانی طراحی کرده است تا داستان از دید او روایت شود. مشابه شخصیت او را در مختارنامه و شخصیت کیان دیده ایم. آنچه از این شخصیت تا اینجا میدانیم این هست که مهران همسری به نام پروانه دارد، در رکاب امام حسن(ع) جنگیده است و سپس بخاطر بی انصافیهایی که به ائمه اطهار(ع) شد بعد از شهادت امام حسن(ع) به زادگاه خودش یعنی ری بازگشته است.

او که در سن جوانی هست اما با خبرهایی که از مدینه و کوفه به او رسیده به عراق برمیگردد تا به مسلم بن عقیل(ع) سفیر امام حسین(ع) کمک کند.

ما در طول بازی در نقش مهران خواهیم بود و در سن جوانی و پیری او را بازی خواهیم کرد.

سیستم مبارزاتی

در بازی 5 سلاح قابل بازی وجود دارد که دارای تنوع ضربات فراوان و انیمیشن های مختلف شمشیر می باشد.

 تمامی سلاح ها دارای 4 ضربه سبک ، 2 ضربه سنگین ، 5 ضربه کمبو ، 2 اسکیل و پنج مرحله ارتقا هستند (مانند گیم های با کیفیت هک اند اسلش خارجی).

 

{module 414}

انواع حالتها و سبک در بازی

 

صداگذاری

کار بر روی صدا گذاری این بازی به طور دقیق و استاندارد انجام شده و حتی تعدادی از صدا ها و موزیک های درون بازی ساخته و ترکیب شده توسط خود تیم صدا می باشد. بر روی صدا گذاری بازی سعی شده که از گوشه هایی از موسیقی عراقی هم استفاده شود  (ساز های بومی مانند بندیل،دف، دودوک و عود و قانون) تا حال هوای آن موقع در بازی قابل لمس باشد.

     از لحاظ تعاملی صدا ، به وسعت این بازی در ایران تولید نشده و از لحاظ صدا گذاری و دوبله ، بازی در حد خیلی خوبی قرار دارد.

 

 

چند تن از دوبلورهای بازی را بشناسید

 

زهره شکوفنده
منوچهر والی زاده
غلامرضا صادقی
میثم نیکنام
{mp3}shekoufandeh parvaneh{/mp3} {mp3}valizade mehran{/mp3} {mp3}sadeghi moslem{/mp3} {mp3}niknam mokhtar{/mp3}
در نقش پروانه
در نقش مهران
در نقش حضرت مسلم(ع)
در نقش مختار
 

 

   

 

ویدئوهایی از بازی سفیر عشق که شاید تا به حال ندیده باشید

 

آیا بازی  سفیر عشق برای کنسولها هم منتشر میشود؟

نکته اینجاست که بازی به زودی برای رایانه های شخصی منتشر میشود. امید میرود تا اگر مشکلی پیش نیاد سال بعد بر روی کنسولها هم منتشر بشود.

آیا بازی  سفیر عشق قابلیت آنلاین دارد؟

درحال حاضر خیر اما احتمال اینکه بعدا نسخه آنلاین بازی منتشر بشود هست؛

آیا در بازی کنترل افراد دیگر را هم بدست میگیریم؟

خیر. در نسخه اول فقط شخصیت مهران را بازیکن کنترل خواهد کرد. در نسخه بعدی(قیام مختار-که با فاصله چندماهه منتشر خواهد شد) بازیکن در نقش مختار ظاهر میشود.

سیستم مورد نیاز بازی چی هست؟

سیستم مورد نیاز بازی هنوز اعلام نشده است. اما طبق گفته سازندگان بازی، سعی شده تا بازی بهینه سازی بشود تا سیستم های معمولی هم بتوانند آن را بازی کنند. البته منظور سیستمهای معمولی امروز است و باید دیدد سیستمهای نسبتا معمولی(معمولی قدیم) هم میتوانند بازی را به خوبی اجرا کنند یا خیر. 

سفیر عشق یک سه گانه است؟

بله بازی سفیر عشق: روز واقعه اولین سری از سه سری بازی است. اطلاعات دو سری دیگر بعدا اعلام خواهد شد اما تا امروز مشخصا سری، قیام مختار نام دارد.

سفیر عشق را از کجا بخریم؟

بازی ابتدا بصورت دیجیتالی و در ایران منتشر میشود. سپس بشکل فیزیکی(فروشگاه ها). به زودی تبلیغات تلویزیونی بازی هم آغاز میشود. بهتر است سایت بازی را دنبال کرد: safir-game.ir

بازی سفیر عشق چه زمانی منتشر میشود؟

بازی ابتدا قرار بود 14 تا 17 مهرماه منتشر بشود اما بدلیل بروز کرونا در بین سازندگان و تبعات آن بر تبلیغات بازی، با یک ماه تاخیر منتشر خواهد شد. برای سازندگان بازی آرزوی سلامتی میکنیم.

برچسب:
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بازی سفیر عشق بازی سفیر عشق

 

روز واقعه، یک بازی اکشن شمشیری سوم شخص است. سبک اکشن را می‌توان محبوب‌ترین و رایج‌ترین سبک در بین بازی‌های ویدئویی نامید. این سبک دامنه‌ی بسیار گسترده‌ای دارد تمرکز روی گیم‌پلی پرهیجان و مبارزات جذاب، محبوبیت زیادی را در بین بازیکن‌ها به دست آورده است.

انتشار (تا یک ماه) به تاخیر خورد. اما رونمایی همچنان برقرار است:

شروع ماه ربیع الاول

 

سایت بازی: safir-game.ir

بازی رایانه ای سفیر عشق

روز واقعه، با بهره مندی از آخرین تکنولوژی های روز بازی سازی دنیا، در تمامی حوزه ها اعم از مدلسازی، ریگ، انیمیشن، انیمیشن صورت و ... مراحل تولید خود را سپری میکند. همچنین انجین مورد استفاده جهت توسعه این بازی رایانه ای Unreal Engine 4 می‌باشد که یکی از قدرتمند ترین ابزارهای روز دنیا و مورد استفاده بزرگترین شرکت‌های بازیسازی دنیا می‌باشد.

روایت بازی سفیر عشق

: روز واقعه، در محیط‌ها و سرزمین‌های متنوعی اتفاق می‌افتد که برای شبیه‌سازی این محیط‌ها، با تحقیقات گسترده و دقیق بر اساس منابع تاریخی، از جدیدترین متدهای مدلسازی بازی استفاده شده است تا به بالاترین حد کیفیت دست یافت.

 

ویژگیهای بازی سفیر عشق

بازی سفیر عشق

روایتی از دل تاریخ:

بازی سفیر عشق روایتگر داستان حضور حضرت مسلم ابن عقیل(ع) در شهر کوفه به عنوان سفیر امام حسین(ع) می‌باشد که علاوه بر روایت این بخش از زندگی این بزرگوار در قالب چندین گذشته نمایی و آینده نمایی به حادثه کربلا نیز می‌پردازد. سفیر عشق نخستین بازی مذهبی - تاریخی در کشورمان است که با تحقیقات وسیع و مشورت با کارشناسان مذهبی، بازینامه آن تدوین گردیده است، که تلاش دارد برای نخستین بار در یک روایت تعاملی مخاطبین گسترده بازیهای رایانه ای را با فضای تاریخ اسلام از یک منظر جذاب و تاثیر گذار آشنا سازد. مخاطب در این بازی سیر رخدادهای تاریخی را از منظر شخصیت مهران که جوانی ایرانی است پی می‌گیرد و در روند بیان قصه مهران به واگویی تابستان گرم کوفه سال شصت و یک هجری خواهیم پرداخت و اتفاقات تاریخی از زمان ورود مسلم ابن عقیل (ع) به کوفه، دشمنی بنی امیه، نقش افرادی مانند هانی ابن عروه ، مختار ثقفی ، نعمان ابن بشیر و ... را در یک روند تعاملی درک خواهد کرد.

سبک بازی:

بازی سفیر عشق: روز واقعه، یک بازی اکشن Hack ‘n’ Slash (شمشیری) سوم شخص است. سبک اکشن را می‌توان محبوب‌ترین و رایج‌ترین سبک در بین بازی‌های ویدئویی نامید. این سبک دامنه‌ی بسیار گسترده‌ای دارد تمرکز روی گیم‌پلی پرهیجان و مبارزات جذاب، محبوبیت زیادی را در بین بازیکن‌ها به دست آورده است. در بازی‌ های اکشن، بازیکن‌ها باید واکنش‌های بسیار سریعی داشته باشند و با دقت و زمان‌بندی مناسب کار را به پیش ببرند. بازی‌های اکشن معمولا بازیکن‌ها را از نظر فیزیکی نیز به چالش می‌کشند و هماهنگی بین دست و چشم بازیکن در انجام آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بازی‌های هک اند اسلش یا Hack ‘n’ Slash تاکید زیادی روی مبارزات تن‌ به تن دارند. در بازی‌های هک اند اسلش ، قهرمان بازی به تنهایی با تعداد زیادی از دشمنان مواجه می‌شود و باید با استفاده از سلاح‌هایی مثل شمشیر آنها را نابود کند.

ویژگی‌های بازی سفیر:

بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه، با بهره مندی از آخرین تکنولوژی های روز بازی سازی دنیا، در تمامی حوزه ها اعم از مدلسازی، ریگ، انیمیشن، انیمیشن صورت و ... مراحل تولید خود را سپری میکند. همچنین انجین مورد استفاده جهت توسعه این بازی رایانه ای Unreal Engine 4 می‌باشد که یکی از قدرتمند ترین ابزارهای روز دنیا و مورد استفاده بزرگترین شرکت‌های بازیسازی دنیا می‌باشد. همچنین برای هرچه طبیعی‌تر شدن حرکات شخصیت‌ها برای باورپذیری بهتر در بازی، بیش از ده هزار انیمیشن منحصر به فرد استفاده شده است که رقمی بسیار نزدیک به بالاترین استانداردهای روز دنیا است. برای دستیابی به این منظور، بیش از سیصد دقیقه انیمیشن در حرفه‌ای‌ترین استودیوهای موشن کپچر ایران توسط متخصصین این حوزه ضبط شده است تا به بالاترین حد کیفیت دست پیدا کرد. همچنین داستان در این بازی با بیش از یک ساعت صحنه سینمایی با کیفیت بالا و به صورت Real Time روایت می‌شود.

ویژگی‌های طراحی بازی:

 •     تنوع در دشمن ها و دسته بندی آنها شامل: دشمنهای رده ضعیف، متوسط و قوی.
 •     هوش مصنوعی متنوع و متفاوت برای هر نوع کاراکتر دشمن که عملکرد و سیستم حمله و دفاع مخصوص به خود را دارا می‌باشد و نقطه ضعف های منحصر به فرد خود را دارند.
 •     طراحی سیستم QTE و کلید زنی و تمام کننده ها
 •     گیم پلی های متنوع اسب سواری، مخفی کاری، مبارزات مستقیم و حل معماهای متنوع
 •     طراحی اکوسیستم شهری برای رفتار کاراکترهای غیرقابل بازی و مردم شهر به شکلی هوشمند

شاخصه های هنری:

 •     محیط پردازی فضای عراق ایرانی صدر اسلام بر اساس مفاهیم های دقیق هنری و فضاسازی
 •     طراحی منحصر به فرد و با کیفیت کاراکتر های بازی با توجه به توصیفات دقیق و کانسپت های هنری
 •     بیش از ده هزار انیمیشن به صورت دستی و موشن کپچر با کیفیت بالا برای تمامی کاراکتر ها به صورت اختصاصی
 •     طراحی، مدل سازی، فضاسازی محیط های تاریخی با بیش از 2000 آبجکت محیطی
 •     روایت سینمایی در قالب چند صد پلان انیمیشن سه بعدی رندر همزمان و انیمیشن های دو بعدی موشن، ایلیستریشن
 •     تولید نزدیک به 60 دقیقه موسیقی حماسی به صورت

ویژگی‌های فنی:

 •     گرافیک خیره کننده بازی با بهره مندی از حداکثر توان فنی انجین جهانی Unreal Engine 4
 •     تعداد بالای انیمیشن ها برای هر کاراکتر جهت ایجاد تنوع و حرکتهای منعطف و باورپذیر تر
 •     انیمیشن های تخصصی صورت مبتنی بر زبان فارسی و حس های مختلف صورت
 •     استفاده از سیستم های پیشرفته کنترل کارکتر اصلی و دشمنان
 •     هوش مصنوعی شهر کوفه و ایجاد یک محیط زنده و پویای شهری برای هر چه واقعی تر شدن بازی
 •     سیستم هوش مصنوعی اختصاصی برای دشمنان متنوع نظیر کماندارها، نیزه دارها، شمشیر زن ها و سردسته های شرطه ها

برچسب:
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

* به جمع هواداران و طرفداران بازی سفیر عشق خوش آمدین *

نظر بدین، انتقاد کنین، پیشنهاد بدین و یا هر طور دیگه ای که میخواین طرفداریتون رو به بازی ثابت کنین

بخش ارسال دیدگاه طرفداران:

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سلام

به صفحه بازی سفیر عشق: روز واقعه خوش آمدید

از طریق ارسال دیدگاه در زیر

نظرات، پیشنهادات و انتقادات خودتان را نسبت به این سایت و همچنین نقدهایتان را نسبت به بازی میتوانید با ما درمیان بگذارید.

 

پی نوشت: ما سایت گیمی، بازی ایرانی، هستیم و سازنده بازی نیستیم.

سپاسگزاریم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

به کانال پیشرفت بازیهای ایرانی در تلگرام بپیوندید

از شما دعوت میکنیم تا عضو کانال تلگرام بازی ایرانی بشوید. در این کانال میتوانید به بحث درمورد بازی های ایرانی بپردازید.

نشانی کانال ما در تلگرام:

https://telegram.me/bazieirani و نام کانال پیشرفت بازیهای ایرانی هست. به ما بپیوندید!

بعد از ورود به لینک بالا روی Join Channel و یا «پیوستن» کلیک کنید!

 

نکته: سعی میشود تا

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هربار یک ایمیل در رابطه با بازیهای ایرانی دریافت کنید.

ما را دنبال کنید