مصاحبه

ارتباط با سازندگان بازی آتش بست:ترکمنچای

4- چی میشه که بازیساز حتی از اینکه بخواد واژه بزودی منتشر می شود را از تریلر ابتدایی بازی بردارد، امتناع می کند و کلا ماجرای پسا تولید و پیش از انتشار در ایران، چندان جدی گرفته نمی شود؟

چون بازی و سرگرمی  در ایران هنوز صنعتی نشده و حتی اگر بازی اماده عرضه باشه از زمان انتشار اون خودمان هم اطمینان نداریم . که به دلیل نبود زیر ساخت و پابلیشر هست. البته در بحث انلاین پیشرفت ها بسیار خوب بود و شرایط بهتری هم دارد.

5- راستی، قیمت بازی کمی زیاد نیست؟

تعیین قیمت بازی توسط ناشر با توجه به صلاحیت ، افزایش هزینه ها و شرایط بازار تعیین و قیمت گذاری شده که چند برابر ارزونتر از نسخه عرضه آنلاین بازی هست

6- این بازی خوب ایرانی، چطور ساخته شد و اگر به عقب برگردید آیا اصلاحات یا تغییراتی در روند انجام پروژه یا گیم پلی بازی و یا هر چیز دیگه ای مثل تامین وسایل ساخت بازی اعمال می کنید؟

خودمان توقع بیشتری از خومان داریم و میدونیم اگه شرایط استانداردی برای تولید این بازی مهیا بود محصول با کیفیت تری عرضه میکردیم .اما گاهی ساخت یک محصول با شرایط خاصی روبرو هست که جز عوامل بیرونی هست و ما در پروژه های بزرگ عوامل بیروی زیادی رو تحمل کردیم. امیدوارم در کارهای ایندمون کمتر از این مشکلات تاثیر گذار داشته باشیم .

7- دوست دارید درآینده به چه کاری مشغول شوید؟ آیا بازی سازی همانی هست که میخواستید؟

بی شک بازی سازی جز علایق هست برای همین من از سال 83 به این حرفه مشغول هستم . به خاطر شرایط مالی گاهی کارهای دیگه مرتبط و یا غیر مرتبط انجام دادیم و  خط اصلی کاری و تخصصی من هست. من در تعدادی  کار . اپلکیشن. انیمیشن و فیلم ایرانی هم همکاری داشتم که با توجه به ارتباط تنگاتنگ رسانه های جدید و  باعث پیشرفت و حرکت رو به جلو برای بنده و مجموعه های همکارمون بوده.

8- آیا بازی مختارنامه ساخته می شود؟

بازی مختارنامه یکی از علایق من برای یک بازی بزرگ و پر محتوا بوده و هست امیدوارم شرایط در اینده به گونه این پیشرفت داشته باشه که شاهد اثار بزرگ و در شان این شخصیت های بزرگ تاریخی از جوانهای  ایران عزیزمون باشه. در حال حاضر بازی  مختارنامه متوقف شده است .

متشکر از شما، بازی خیلی خوبی شده.

ارزوی موفقیت . امیدوارم با همدلی و حمایت شرایط بهتری برای این صنعت ایجاد کنیم.

 

متن با تغییر/تصویر برگرفته از وبلاگ سابق بازی میرمهنا

 
رتبه کیفیت:
( 0 رتبه )
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه هربار یک ایمیل در رابطه با بازیهای ایرانی دریافت کنید.

ما را دنبال کنید

جستجو