چطوری والیبال مدرن رو بهتر بازی کنیم

نوشته شده توسط مدیریت گیمی. منتشر شده در بازی والیبال مدرن | اتاق ویژه

خب بیاید ببینیم چطور میشود والیبال مدرن را سریعتر یاد گرفت و بهتر بازی کرد؛

کلیدهای اصلی بازی در حالت یک نفره (با کیبرد) اعداد 1 تا 9 هستند و همینطور کلیدهای جهت نما.

قبل از اینکه کارایی هر کدام از کلیدها را توضیح بدهم، بهتر است بدونید که اولا قبلا تصویر کاربرد هر کلید را در این پست (دسته) و این پست (کیبرد) براتون گذاشتیم، و ثانیا ضمن استفاده از یک کلید باید میزان قدرت رو که کنار پرچم به نمایش در می آد را مد نظر قرار بدید، مثلا برای سرویس زدن و یا پاس دادن.

خب بریم سراغ کلیدهای اصلی بازی:

اگر با هر کلیدی مشکل دارید، میتوانید توضیحات اصلی و اضافی آن را در ذیل بخوانید، امیدوارم به شما در بهتر بازی کردن کمک بکند.

کلید کلید جانبی عملکرد توضیحات توضیحات اضافی
6  بالا/پایین سرویس پرشی ساده براحتی وارد زمین حریف میشود

دقت کنید که مثلا غفور (بازیکن ایران) سرویس های بهتری میزند و توپ هایش راحت تر از سایرین وارد زمین حریف میشود. می توانید بطور مقطعی چندبار یک کلید را بفشارید تا قدرت را به شکل تکه تکه زیاد کنید. اما اگر خیلی نگه دارید دیگر نمیتوانید قدرت را برگردانید و توپ به سمت بیرون زمین خواهد رفت. از کلید بالا یا پایین استفاده کنید خیلی کمک میکند تا (توپ در بالا و یا پایین زمین حریف) به زمین بنشیند، اما خیلی نگه ندارید وگرنه توپ از کناره های زمین خارج میشود.

4 بالا/پایین سرویش پرشی موجی

براحتی در زمین حریف نمینشیند،

اما گرفتنش برای حریف سخت تر است

9  - انتقال نزدیک ترین بازیکن به محل احتمالی برخورد توپ به زمین وقتی حریف سرویس میزند و یا آماده زدن آبشار میشود، بهتر است دستتان را روی این کلید نگه دارید تا بسرعت بازیکن خودش را به توپ برساند تا سپس کلید 8 را بزنید. اگر این کلید را نگه دارید، بازیکن خودش را به محل فرود توپ میرساند و حتی اگر توپ در خارج زمین هم فرود بی آید، بازیکن (حتی علی رغم عدم فشردن کلید 8) اقدام ناقص به دریافت توپ میکند. پس گاهی بهتر است اول ببینید توپ کجا فرود می آید.
8  - دریافت توپ دریافت سرویس و دریافت آبشار و ... بسته به اینکه چه مدتی کلید را نگه میدارید ارتفاع پاس دریافت کننده بالاتر میرود بطوریکه اگر قدرت را تا اخر ببرید، توپ را مستقیما وارد زمین حریف میکند
5 کلیدهای جهت نما پاس دادن هنگام رسیدن توپ دریافت کننده اول به پاسور تیم، باید کلید 5 را بزنید، سپس یکی از کلیدهای جهت نما را بزنید (پاس به سمت فرد بالای زمین یا سمت پایین یا سمت چپ(دوبله وسط) یا سرعتی(به نزدیک تور)

البته احتمالا (!) کلیدی هست که میتونید با اون بعد از فشردن کلید 5، توپ را مستقیما وارد زمین حریف کنید.

اما نکته مهمتر میزان قدرت پاس است. اگر کلید 5 را کم نگه دارید، عملا پاس به بالا و پایین زمین خوب صورت نمیگیرد، همچنین یادتان باشد بعد از فشردن کلید 5 اقدام به زدن یکی از کلیدهای جهت نما کنید، وگرنه به نتیجه دلخواهتان نمیرسید. راستی میتوانید از زدن کلید جهت نما خودداری کنید اما پاس مطمئنا به یک سمت از پیش تعیین شده ثابت از زمین خواهد رفت. راستی اگر آبشاری را دریافت کرده اید به وضعیت بازیکنانتان در هنگام پاس دادن دقت کنید طبیعتا شاید بازیکن در شرایطی باشد که نتواند خودش را به توپ پاس داده شده برساند.

 

 4   7  آبشار (جای خالی)  بعد از فشردن کلید 4، به میزان لازم (خیلی زیاد نه)، کلید 7 یا 9 را نگه دارید، وگرنه بصورت عادی آبشار زده میشود.
 
 بعد از پاس پاسور، نوبت به زننده آبشار میرسد، برای این کار بدون اینکه معطل کنید کلید 4 را نه خیلی زیاد که توپ به بیرون برود و نه خیلی کم که احتمالا توپ از تور رد نشود، بفشارید سپس یکی از کلید های 7 یا 9 را نگه دارید تا به شکل دلخواهتان توپ را وارد زمین حریف کنید، آبشار قدرتی یا جای خالی. 
 9  آبشار (قدرتی)
 5  بالا/پایین  +8 دفاع روی تور 3 نفره بعد از زدن کلید5، از کلیدهای بالا یا پایین برای انتقال بازیکنان در طول تور استفاده کنید سپس کلید 8 را بزنید تا بپرند و دفاع کنند. 

وقتی توپ در زمین حریف است از این کلید ها استفاده کنید تا بازیکنان خودشا را برای دفاع روی تور آماده کنند. اگر دفاع سه نفره به خوبی شکل نگرفت، بلافاصله از کلید 6 کمک بگیرید تا دفاع دو نفره شکل بگیرد و بازیکن سوم بتواند به دفاع پشت زمین کمک بکند.
 

 6 بالا/پایین  +8 دفاع روی تور 2 نفره
 6+7   -  تغییر شکل قرارگیری بازکنان در زمین  چند ثانیه باید این دو کلید را با هم نگه دارید هنگامی که حریف میخواهد سرویس بزند، کلیدهای 6 و 7 را همزمان نگه دارید، بعد از چند ثانیه شکل های مختلف موقعیت بازیکنانتان در زمین را که از قبل تعیین کردید میتوانید انتخاب کنید. منظور از قبل، در تنظیمات پیش از بازی است.
مدیریت گیمی
نویسنده: مدیریت گیمی
صابر سبحانی مدیرکل تارنمای گیمی

Tags: والیبال مدرن