پیام رسانه گپ معرفی بازیهای ایرانیپیام رسانه ایتا معرفی بازیهای ایرانیپیام رسانه بله معرفی بازیهای ایرانیمعرفی بازیهای ایرانی در روبیکاسروش ما را در آپارات دنبال کنید

  • 1

آخرین مطالب

بازی سفیر عشق یک بازی در سبک اکشن-شمشیر بازی-سوم شخص است

 

زمان ساخت

ایده بازی سفیر عشق مربوط می شود به 6 سال قبل که تیم سازنده شرکت رسانا شکوه کویر به این فکر افتادند که می توانند یک بازی هک اند اسلشِ قصه گو با محوریت تاریخ اسلام تولید کنند. به دلیل اینکه سفیر یک بازی روایت محور است حدود 2 سال تحقیقات تخصصی با همراهی اساتید حوزه و دانشگاه انجام و بر اساس تاریخ نگاری های صحیح و استاندارد انجام شد.

پیش تولید

حدود یک سال، پیش تولید سنگین این بازی به طول انجامید.

به دلیل حجم بالای کار و لوکیشن های سنگین و مختلف و فضا سازی های دقیق
گروه هنری این بازی،متشکل از 10 نفر، اعم از مدلساز محیط ،مدلساز شخصیت و طراح مفهومی می باشد که به طور فشرده بر روی پروژه سفیر کار می کنند. در بخش هنری بازی سعی شده کاملا مطابق با استاندارد های جهانی و المان هایی که در بازی های مطرح دنیا استفاده می شود کار تولید شود.

محیط بازی

بر مبنای روایت بازی می توان از شهر خارج شد اما محیط بازی شهر کوفه است و خروج از آن با کنترل بازی انجام میشود.

تصاویری از محیطهای مختلف درون بازی:

 

بازی سفیر عشق یکی از بزرگترین بازیهای ایرانی هست که تا به حال ساخته شده است. چیزی که در بازی خودنمایی میکند داستان بازی هست که در کوفه بر حضرت مسلم بن عقیل(ع) گذشت. دومین چیزی که خودنمایی میکند گرافیک بازی هست که با تلاش ستودنی تیم سازنده اتفاق افتاده و  از رنگ و لعاب و زیبایی خاصی برخوردار است که آن را خاص و متمایز میکند.

انیمیشن های بازی در مبارزات دیدنی شده است. (شبکه خبر)

سومین ویژگی بازی که بدون شک ستودنی است، گیم پلی بازی هست؛ سوارکاری، تیراندازی با کمان و مبارزه با شمشیر، مخفی کاری، انیمیشن های بازی و ... همه و همه دست به دست هم داده تا یک بازی با استاندارد جهانی ساخته بشود.

سوارکاری از ویژگیهای بازی هست.

 

مهران کیست؟

مهران شخصیت اصلی بازی - در تصویر  وسط- است. (شبکه خبر)

شخصیت مهران را عماد رحمانی طراحی کرده است تا داستان از دید او روایت شود. مشابه شخصیت او را در مختارنامه و شخصیت کیان دیده ایم. آنچه از این شخصیت تا اینجا میدانیم این هست که مهران همسری به نام پروانه دارد، در رکاب امام حسن(ع) جنگیده است و سپس بخاطر بی انصافیهایی که به ائمه اطهار(ع) شد بعد از شهادت امام حسن(ع) به زادگاه خودش یعنی ری بازگشته است.

او که در سن جوانی هست اما با خبرهایی که از مدینه و کوفه به او رسیده به عراق برمیگردد تا به مسلم بن عقیل(ع) سفیر امام حسین(ع) کمک کند.

ما در طول بازی در نقش مهران خواهیم بود و در سن جوانی و پیری او را بازی خواهیم کرد.

سیستم مبارزاتی

در بازی 5 سلاح قابل بازی وجود دارد که دارای تنوع ضربات فراوان و انیمیشن های مختلف شمشیر می باشد.

 تمامی سلاح ها دارای 4 ضربه سبک ، 2 ضربه سنگین ، 5 ضربه کمبو ، 2 اسکیل و پنج مرحله ارتقا هستند (مانند گیم های با کیفیت هک اند اسلش خارجی).

 

 

صداگذاری

   کار بر روی صدا گذاری این بازی به طور دقیق و استاندارد انجام شده و حتی تعدادی از صدا ها و موزیک های درون بازی ساخته و ترکیب شده توسط خود تیم صدا می باشد. بر روی صدا گذاری بازی سعی شده که از گوشه هایی از موسیقی عراقی هم استفاده شود  (ساز های بومی مانند بندیل،دف، دودوک و عود و قانون) تا حال هوای آن موقع در بازی قابل لمس باشد.

     از لحاظ تعاملی صدا ، به وسعت این بازی در ایران تولید نشده و از لحاظ صدا گذاری و دوبله ، بازی در حد خیلی خوبی قرار دارد.

[

 

 

 

 

 

 

 

 

زهره شکوفنده
منوچهر والی زاده
غلامرضا صادقی
میثم نیکنام
در نقش پروانه
در نقش مهران
در نقش حضرت مسلم(ع)
در نقش مختار

 

     

 

ویدئوهایی از بازی سفیر عشق که شاید تا به حال ندیده باشید

 

آیا بازی  سفیر عشق برای کنسولها هم منتشر میشود؟

نکته اینجاست که بازی به زودی برای رایانه های شخصی منتشر میشود. امید میرود تا اگر مشکلی پیش نیاد سال بعد بر روی کنسولها هم منتشر بشود.

آیا بازی  سفیر عشق قابلیت آنلاین دارد؟

درحال حاضر خیر اما احتمال اینکه بعدا نسخه آنلاین بازی منتشر بشود هست؛

آیا در بازی کنترل افراد دیگر را هم بدست میگیریم؟

خیر. در نسخه اول فقط شخصیت مهران را بازیکن کنترل خواهد کرد. در نسخه بعدی(قیام مختار-که با فاصله چندماهه منتشر خواهد شد) بازیکن در نقش مختار ظاهر میشود.

سیستم مورد نیاز بازی چی هست؟

سیستم مورد نیاز بازی هنوز اعلام نشده است. اما طبق گفته سازندگان بازی، سعی شده تا بازی بهینه سازی بشود تا سیستم های معمولی هم بتوانند آن را بازی کنند. البته منظور سیستمهای معمولی امروز است و باید دیدد سیستمهای نسبتا معمولی(معمولی قدیم) هم میتوانند بازی را به خوبی اجرا کنند یا خیر. 

سفیر عشق یک سه گانه است؟

بله بازی سفیر عشق: روز واقعه اولین سری از سه سری بازی است. اطلاعات دو سری دیگر بعدا اعلام خواهد شد اما تا امروز مشخصا سری، قیام مختار نام دارد.

سفیر عشق را از کجا بخریم؟

بازی ابتدا بصورت دیجیتالی و در ایران منتشر میشود. سپس بشکل فیزیکی(فروشگاه ها). به زودی تبلیغات تلویزیونی بازی هم آغاز میشود. بهتر است سایت بازی را دنبال کرد: safir-game.ir

بازی سفیر عشق چه زمانی منتشر میشود؟

بازی ابتدا قرار بود 14 تا 17 مهرماه منتشر بشود اما بدلیل بروز کرونا در بین سازندگان و تبعات آن بر تبلیغات بازی، با یک ماه تاخیر منتشر خواهد شد. برای سازندگان بازی آرزوی سلامتی میکنیم.

 

مدیریت گیمی
نویسنده: مدیریت گیمی
صابر سبحانی مدیرکل تارنمای گیمی

5
+5

سیستم ارسال ديدگاه توسط CComment

بازی ایرانی

اخبار بازیهای جدید ایرانی را در سایت گیمی دنبال کنید و یا پیام رسان سروش: @bazieirani